Cayma Hakkı

>
Cayma Hakkı

ALICI’nın, hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı teslim aldığı veya malın gönderildiği adresteki 3. kişi/kuruluşa teslim edildiği tarihten itibaren on dört (14) gün içerisinde malı reddederek/iade ederek sözleşmeden cayma hakkı vardır. Cayma beyanı www.craftcolic.com/siparis-takibi bağlantısı üzerinde sipariş numarası ve e-posta adresi girilerek online olarak yapılmalıdır. Cayma hakkı kullanıldığı durumda Mesafeli Satış Sözleşmesinde belirtildiği şekilde anlaşmalı Kargo ile cayma hakkı kullanılan malların CraftColic’e iade edilmesi gerekmektedir. Anlaşmalı kargo firması dışında bir kargo firması ile alınan mal iade edildiği durumda kargo ve gönderim ücretleri ALICI’ya aittir.

Bu hakkın kullanılması halinde, ALICI cayma hakkını kullandığına ilişkin bildirimi yönelttiği tarihten itibaren beş(5) gün içerisinde 3. kişiye veya ALICI ’ya teslim edilen malın tüm içeriği ile birlikte eksiksiz olarak ve satış faturası aslı ile birlikte CraftColic’e gönderilmesi zorunludur. Bu mal ve belgelerin ulaşmasını takip eden on dört (14) gün içinde ürün incelemesinde ayıplı bir durum görülmediği durumda mal bedelinin ALICI’nın banka hesabına veya kredi kartı hesabına iade edilmesi için Karen Optik ilgili banka nezdinde gerekli iş ve işlemleri yapacaktır.

Kanunen cayma hakkı olan hallerde, cayma süresi içinde mal, işleyişine, teknik özelliklerine ve kullanım talimatlarına uygun bir şekilde kullanılmadığı için meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan kanun gereği Tüketici sorumlu olup bu sebeple mala ilişkin cayma hakkı kaybedilebileceği gibi, Craftcolic’in ihtiyaten kabul etmesi halinde mal bedelinden değişiklik / bozulma kadar indirim yapma hakkı vardır.

ALICI aşağıdaki sözleşmelerde cayma hakkını kullanamaz:

• Malın kendisinin ve varsa içeriğindeki kutusu, silme bezi, garanti belgesi, temizleme kiti vb. her hangi diğer içeriklerin zarar görmesi halinde,

• ALICI’ nın malı teslim aldığı veya malın gönderildiği adresteki 3. kişi/kuruluşa teslim edildiği tarihten itibaren on dört (14) gün içerisinde cayma hakkını kullanacağına dair bildirimde bulunmaması halinde.

ANLAŞMALI KARGO FİRMASI

Cayma hakkını kullanarak malı iade etmek isteyen ALICI, ilgili malı CraftColic’in ürünü kendisine ulaştırdığı kargo şirketi, eğer yoksa bulunduğu bölgede CraftColic’in anlaşmalı olduğu Kargo firması ile aşağıda belirtilen adrese kargo bedeli CraftColic’e ait olarak göndermelidir. Anlaşmalı kargo firması dışında bir kargo firması ile alınan mal iade edildiği durumda kargo ve gönderim ücretleri ALICI’ya aittir.

Gönderi Adresi: : G.Süleymanpaşa Mah. Çanakkale Cad. Gönül Dostları Sitesi A Blok No:67-A/1 Lapseki/ÇANAKKALE
Müşteri Danışma Hattı: 05354132550
Eposta: iletisim@craftcolic.com

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi yazıp enter'e basın

Alışveriş Sepeti

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

×

Powered by WhatsApp Chat

×